Središnja proslava blagdana Sv. Huberta u Sisku 03.11.2017.

Sisak- Centralna proslava  blagdana Sv. Huberta, održana je već tradicionalno u  Sisačkoj katedrali.

Svečanost obilježavanja ovog lovačkog blagdana počela je okupljanjem lovaca ispred Sisačke katedrale, te kratkom procesijom , kojoj je prethodio nastup sisačkih rogista.

U povorci su pored predsjednika lovačkog saveza Sisačko-moslavačke županije Vlade Kirete, dužnosnika saveza bili i  Ivo Žinić , župan Sisačko-moslavački te njegov zamjenik Roman Rosavec.

Svetu misu je u punoj katedrali održao vlč. Božo Pinjuh, povjerenik za pastoral lovaca, kojem je na kraju Svete mise Vlado Kireta uručio i prigodni poklon.

Skromna svetkovina, nastavila se u dvorištu

Župe sisačke biskupije

, gdje su lovci počastili sve prisutne, a posebno potrebite sa lovačkim gulašem.(Boris Savić)