Potpisani ugovori o zakupu lovišta u Sisačko-moslavačkoj županiji

Sisak-U prisutnosti predstavnika 30 lovačkih udruga sa područja Sisačko-moslavačke županije, te Ive Žinića, župana sisačko-moslavačke županije sa suradnicima, potpisani su ugovori o zakupu lovišta za slijedećih deset godina.

Po potpisivanju zadnjih akata, svim okupljenima  se obratio Vlado Kireta, predsjednik Lovačkog sazeza SMŽ, prvenstveno zahvalivši vodstvu Sisačko-moslavačke županije, te osobno županu Ivi Žiniću, na angažmanu i trudu, da usprkos raznim sugestijama, i zakonskim mogućnostima povećanja lovo zakupnine, troškovi zakupa lovišta na području Sisačko-moslavačke županije ostanu isti kao i dosada.

Iako su neke županije iskoristile mogućnost povećanja lovo zakupnine, ovdje su ostale iste...." naglasio je predsjednik Lovačkog saveza SMŽ Vladi Kireta ijoš jedanput zahvalio na povoljnim uvjetima zakupa lovišta.

Ovim potpisivanjem ugovora, nastavljeno je gospodarenje 30 udruga sa 32 lovišta od ukupno 36, s koliko gospodari Županijski lovački savez.

Za još četiri lovišta čeka se suglasnost Ministarstva poljoprivrede.

Župan Ivo Žinić, i sam lovac, podsjetio je da su ugovori o zakupu istekli krajem ožujka, te da ovi, novopotpisani vrijede do kraja ožujka 2026. godine., te da lovačko zajedništvo, i otvorenost za suradnju prepoznato na svim razinama, pa je i suradnja prerasla u partnerstvo gdje lovačke udruge dobijaju i donacije za unaprijeđenje i razvoj lovstva.

Na kraju ovog, za lovce Sisačko-moslavačke županije, neobično važnog događaja, županu i njegovim suradnicima,  Vlado Kireta je uručio prigodne poklone, sa željom da se u istom sastavu potpišu i ugovori za deset godina. (Boris Savić)